fb

Ułatwienia dostępu

Kontynuacja stosowanego postępowania antykoncepcyjnego

antykoncepcja hormonalna

Antykoncepcja hormonalna jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Przy prawidłowym stosowaniu ok. 1 na 1000 kobiet zajdzie w ciążę. Jest ona dostępna w formie wielu preparatów o różnej drodze podania (doustne, plastry, krążek). Najczęściej używane są doustne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, zawierające połączenie hormonów: estrogenu i progesteronu.

Cena konsultacji: 59 zł
Czas realizacji: ok. 3 godz.

Działanie preparatów antykoncepcyjnych jest wielokierunkowe. Hormony zawarte w nich nie dopuszczają do uwalniania komórek jajowych z jajników (zapobiegają owulacji). Utrudniają także plemnikom docieranie w pobliże komórki jajowej zmieniając parametry śluzu. Zapobiegają też zagnieżdżeniu się komórki jajowej w tkance wyściełającej wnętrze macicy (zmieniają parametry gruczołów śluzówki szyjki macicy). Dzięki zawartości syntetycznego estrogenu tabletki antykoncepcyjne dodatkowo hamują dojrzewanie komórek jajowych.
ZdalnaPrzychodnia.eu jest miejscem, w którym kobieta, która z jakiegoś powodu nie może umówić się na osobistą wizytę lekarską, może uzyskać e-receptę na środki antykoncepcyjne, które przyjmuje na stałe. Ponieważ środki antykoncepcyjne hormonalne są środkiem wymagającym regularności w przyjmowaniu, oferujemy konsultacje online, dzięki którym otrzymacie e-receptę. Nie będzie więc ryzyka przerwania stosowania tych środków. Otrzymaną e-receptę na środki antykoncepcyjne można zrealizować w dowolnej aptece w Polsce. Nasza e-recepta na hormonalne środki antykoncepcyjne jest rozwiązaniem problemu w sytuacjach, gdy nie masz możliwości skontaktowania się ze swoim ginekologiem. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, otrzymasz kod do recepty SMS-em maksymalnie po trzech godzinach od wypełnienia formularza z wywiadem zdrowotnym. Będziesz je stosować jak dotychczasowy lek. Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania o środki antykoncepcyjne, nie krępuj się ich zadać.

Jak działa przychodnia online?

Wybierz i opłać konsultację.

W e-mailu z potwierdzeniem zamówienia konsultacji otrzymasz link do formularza z wywiadem zdrowotnym, który musisz jak najszybciej wypełnić i odesłać.

Odbierz SMS z e-receptą.

Jeśli nie stwierdzimy przeciwwskazań zdrowotnych, na Twój telefon zostanie przesłany kod do e-recepty, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce. Zwolnienie e-ZLA wysyłane jest bezpośrednio do ZUS.

Wykup lek w aptece.

W każdej aptece w Polsce możesz zrealizować e-receptę, podając swój PESEL i 4-cyfrowy kod otrzymany SMS-em. the benefit.