fb

Ułatwienia dostępu

E lekarz online

E-recepta szybko – na czym polega

Dokładne badanie lekarskie oraz wywiad są podstawą prawidłowo dobranego leczenia. Są jednak sytuacje, w których wizyta u lekarza jest niemożliwa, a potrzebujesz recepty na leki. Wtedy z pomocą przychodzi działająca od 2020 roku e-recepta. Szybko i bez większych problemów wystawi Ci ją lekarz rodzinny lub prowadzący specjalista.

 

E-recepta to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia do wykupu określonych leków. Zawiera takie informacje, jak dane lekarza, który receptę wystawił, a także dane pacjenta oraz nazwę leków i zalecany przez lekarza sposób dawkowania. Receptę zrealizujesz w dowolnej aptece, podając swój numer PESEL oraz czterocyfrowy kod, który otrzymasz w wiadomości e-mail lub SMS. Szczegóły takiej recepty zawsze możesz sprawdzić na Internetowym Koncie Pacjenta.

E lekarz online - natychmiastowa pomoc na odległość

E lekarz online to usługa mająca na celu odbycie wizyty lekarskiej na odległość. Nasza przychodnia oferuje konsultacje z najlepszymi lekarzami z różnych dziedzin, a to wszystko za pomocą wizyty online. Często zdarza się, że z powodu nagłej choroby nie jesteśmy w stanie udać się do swojej przychodni na wizytę stacjonarną, a kolejki są tak duże, że nie mamy czasu czekać. Również w przypadku, gdy skończą nam się leki, a potrzebujemy wziąć je tego samego dnia, udanie się do lekarza może być problemem. Idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z konsultacji i wypis recepty przez internet.

E lekarz online - z czym się można zgłosić?

E lekarz online oferuje konsultacje lekarskie przez internet z takich dziedzin jak: antykoncepcja awaryjna i hormonalna, czy leczenie zaburzenia potencji. Na konsultacje można się zapisać również w przypadku ogólnego złego samopoczucia, przeziębienia lub innych chorób, które wymagają wystawienia zwolnienia chorobowego. Dodatkowo, jeśli przyjmujemy leki na stałe, które właśnie nam się skończyły, możemy załatwić receptę na potrzebne medykamenty tego samego dnia, w ciągu kilku godzin. Lekarze pracujący w naszej przychodni, to Ci sami, których możesz spotkać stacjonarnie. Zajmują się różnymi chorobami i służą radą oraz w razie potrzeby wystawiają recepty na potrzebne leki.
telemedycyna

E lekarz online - jak to działa?

e lekarz online, nie potrzebne jest żadne skierowanie. Można wybrać odpowiedniego lekarza lub specjalizację i opłacając wizytę skontaktować się z nim w formie zdalnej. Takie wizyty dostępne są od ręki, a wszelkie formalności związane z wystawianiem recepty czy zwolnienia załatwiane są w ciągu maksymalnie kilku godzin. Wybór formy spotkania online uzależniony jest od własnych preferencji. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość odbycia wizyty lekarskiej bez wychodzenia z domu w dowolnych, wybranych przez siebie godzinach.

E lekarz online - kiedy wystarczy wizyta online?

E lekarz online jest dla wielu pacjentów wystarczającą formą pomocy, np. w przypadku, gdy potrzebują oni wypisania recepty, przedłużenia stałych leków lub zwolnienia chorobowego. Również w przypadku, gdy potrzebny jest nam lekarz pierwszego kontaktu, taka wizyta będzie wystarczająca. Lekarz na podstawie wywiadu może skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty, w zależności od złożoności problemu i potrzeby. Wizyty online są całkowicie bezpieczne, a lekarze przyjmujący dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio sprostać oczekiwaniom każdego pacjenta.
Udostępnij:

Powiązane wpisy